^ Yukarı Dön

 

Anasayfa Doktor Çalışma Takvimi Mhrs Randevu Hastanemiz Nerede  Fotoğraf Galeri Online Lab. Sonuçları Görüş ve Öneriler  

Başhekim Mesajı

Yararlı Uygulamalar

Alo 191

Alo 140

Evde Sağlık

Akılcı Laboratuvar

Alo 171

E-Nabız

Akılcı İlaç

Organ Bağış

Bebek Dostu

Yoğun Bakımlar

Vital fonksiyonları yaşamsal risk taşıyacak şekilde bozulmuş her hasta kritik hasta olarak tanımlanır. Yoğun Bakım Üniteleri kritik hastalara 24 saat süresince yaşamsal destek veren, ileri teknoloji ile donatılmış multidisipliner alanlardır. Son yıllarda teknolojideki gelişmeler sayesinde yoğun bakım hizmetlerinde de ilerlemeler kaydedilmiştir.

Yoğun bakım ünitelerimizde cerrahi yoğun bakım, yenidoğan yoğun bakım, kardiyoloji yoğun bakım ve kardiyovasküler cerrahi yoğun bakım olarak ileri gruplaşma olmuş ve daha etkin ve kaliteli sağlık hizmeti için çaba sarfedilmektedir.

Her yatak başında yapay solunum cihazı ve her türlü monitorizasyona uygun monitörler yer almaktadır. Ayrıca bir adet diyaliz makinası ani gelişen böbrek yetmezlikleri için kullanıma hazır olarak bulunmaktadır.

Grubumuz yoğun bakım üniteleri genç ve tecrübeli kadrosuyla hizmet verirken diğer alanların hekimlerinin de desteğini almaktadır. Yoğun bakım ünitesinde yatan hastalara günün her saatinde tüm laboratuvar testleri ve görüntüleme tetkikleri uygulanabilmektedir.

Pediatrik ve erişkin yaşa kadar tüm kritik hastaların kabul edildiği ünitelerimizde hastanın kabulünden itibaren hastayla ilgili her türlü takip, tedavi ve bakım hizmetleri bölüm çalışanları tarafından yürütülmektedir. Genel yoğun bakım kabul kriterlerine uygun hastaların yatırıldığı bölümlerimize şu grup hastalar kabul edilmektedir:

  • Büyük ameliyat sonrası yakın takip gerektiren hastalar,
  • Beyin kanaması geçiren hastalar,
  • Ani felç geçiren hastalar,
  • Ciddi solunum yetmezliği
  • Ciddi infeksiyonu olan hastalar,
  • Vital fonksiyonları bozan yada bozması beklenen zehirlenmeler,
  • Genel vücut travması (kafa,göğüs,karın ve extremite travmaları gibi) geçiren hastalar
  • Sinir sistemi hastalığı olan hastalar ( Myastenia Gravis, Guillian Barre gibi)
  • Acil diyaliz gerektiren ani böbrek yetmezliklerinde

 
 

 


JText::_('LOGIN')
Giriş Yap veya Kaydol
Kullanıcı Adı :
Kullanıcı Şifre :
Beni Hatırla