^ Yukarı Dön

 

Anasayfa Doktor Çalışma Takvimi Mhrs Randevu Hastanemiz Nerede  Fotoğraf Galeri Online Lab. Sonuçları Görüş ve Öneriler  

Başhekim Mesajı

Yararlı Uygulamalar

Alo 191

Alo 140

Evde Sağlık

Akılcı Laboratuvar

Alo 171

E-Nabız

Akılcı İlaç

Organ Bağış

Bebek Dostu

Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları

Gelişmiş teknolojiye dayalı tanı ve tedavi yöntemlerinin kullanıldığı endoskopik ve mikroskopik işlemler ile duyma ve denge sistemi hastalıklarının muayene, tetkik ve tedavisi gerçekleştirilmektedir.  İşlem görüntüleri, gerektiğinde dijital ortamda kaydedilerek hastaların takiplerinde, muayene raporlarının hazırlanmasında ve arşivlenmesinde kullanılmaktadır. 

Kulak Burun Boğaz Bölümleri’nde tedavisi gerçekleştirilen hastalıklar:

İşitme kayıpları,
- Kulak enfeksiyonları,
- Denge hastalıkları,
- Baş dönmesi,
- Çınlama gibi kulak hastalıkları.
- Kronik sinüzit 
- Burun allerjileri,
- Koku alma bozuklukları,
- Burun kanamaları,
- Burun tıkanıklığı ve burnun dış görünümü ile ilgili problemler
- Nazal polipozis gibi burun hastalıkları.
- Gözyaşı bezi tıkanıklıkları gibi hastalıkları
- Ses bozuklukları
- Yutma problemleri
- Gastroözefajiyal reflü gibi boğaz hastalıkları
- Baş ve boyun bölgesi selim ve habis tümörleri 

Odyoloji Bölümü’nde odyolojik testler, orta kulak basınç ve refleks testleri, beyin sapı odyometrisi (ERA) ve özellikle yeni doğan döneminde işitmenin değerlendirilmesinde en önemli tarama yöntemi olan oto akustik emisyon testleri yapılmaktadır. 

Baş dönmesi şikayeti olan hastaların değerlendirilmesinde elektronistagmografi ve kalorik testler kullanılmakta olup baş dönmesini nedenleri arasında önemli bir yer tutan pozisyonel baş dönmesi hastalığının “Manevra” yöntemi ile tedavisi başarı ile uygulanmaktadır. 

Hastanelerin ameliyathanelerinde kulak burun boğaz uzmanlık alanına giren burun içi eğriliği (deviasyon),bademcik, geniz eti, endoskopik sinüzit ameliyatı gibi standart cerrahilerin yanı sıra ileri endoskopik ameliyatlar, baş ve boyun bölgesi tümörlerinin ameliyatları ve bu ameliyatlarda oluşan kozmetik ve fonksiyonel kayıpların onarımına yönelik ameliyatlar, kulak zarı tamiri, işitme kayıpları ve kulak iltihaplarına yönelik ameliyatlar, ses hastalıklarına yönelik cerrahi müdahaleler ve fonksiyonel ve estetik burun ameliyatları en güncel teknikler kullanılarak başarı ile gerçekleştirilmektedir. 

Uyku Bozuklukları Ünitesi’nde son günlerde önemi giderek daha iyi anlaşılan uyku bozuklukları, horlama ve uykuda solunum yolu tıkanması (uyku apnesi) hastalıklarının tanısına yönelik uyku laboratuarı değerlendirmeleri yapılmaktadır. Bu hastalıkların tıbbi ve cerrahi yöntemlerle (pozitif basınçlı solunum cihazı, burun, yumuşak damak ve dil köküne yönelik ağrısız, ameliyat gerektirmeyen radyofrekans uygulamaları ve ameliyat teknikleri kullanılarak) tedavisi yapılmaktadır. 

Ses ve konuşma bozukluğu şikayeti ile müracaat eden hastalarda endoskopik yöntemlerle ses tellerinin incelenmesini takiben stroboskopik incelemeyle ses kısıklığının nedeni saptanabilmektedir. Fonksiyonel ses bozukluğu olan hastalarda ses terapi teknikleri uygulanmaktadır. 
 

 
 

 


JText::_('LOGIN')
Giriş Yap veya Kaydol
Kullanıcı Adı :
Kullanıcı Şifre :
Beni Hatırla