^ Yukarı Dön

 

Anasayfa Doktor Çalışma Takvimi Mhrs Randevu Hastanemiz Nerede  Fotoğraf Galeri Online Lab. Sonuçları Görüş ve Öneriler  

Başhekim Mesajı

Yararlı Uygulamalar

Alo 191

Alo 140

Evde Sağlık

Akılcı Laboratuvar

Alo 171

E-Nabız

Akılcı İlaç

Organ Bağış

Bebek Dostu

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümleri’nde genel kadın sağlığı, menopoz-osteoporoz, gebelik takibi, riskli gebeliklerin izleme, yardımcı üreme teknikleri ile kadınlık organları kanserleri gibi bir çok alanda hizmet verilmektedir.

Bu hizmetleri planlarken hastalığın ortaya çıkmadan önce önüne geçilmesinin bilinciyle kadın ve aile sağlığı için önemli olan pratik bilgiler paylaşılmaktadır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümleri’nde hizmetler, diğer departmanlarla işbirliği içinde çalışan, konularında uzman hekimler tarafından yürütülmektedir. Anne ve bebek sağlığı ve yüksek riskli gebelikler ile ilgilenen Maternal Fetal Tıp Ünitesi’nde ultrasonografi cihazları eşliğinde hasta bakım hizmeti verilmektedir. Burada hem normal hem de problemli gebeliklere yönelik görüntüleme, girişimsel işlemler, izlem ve tedavi çalışmaları yürütülmektedir.

Kadın kanserleri ile ilgilenen Jinekolojik Onkoloji Ünitesi’nde, kanser taraması, kanser erken teşhis ve tedavisine yönelik olarak kolposkopi ve laparoskopik işlemler gerçekleştirilmektedir.

Jinekolojik Endokrinoloji, Menopoz tanı, tedavi ve takipleri, Hormon Bozuklukları tedavileri ile ilgilenen diğer alt bölümümüzdür.

Üreme sorunları ve kısırlık problemleri konularında uzman doktor ve eğitimli personeli bünyesinde barındıran Üreme Sağlığı Merkezi´nde olağan tüp bebek uygulamaları dışında embriyo dondurma ve çözme gibi işlemler de gerçekleştirilmekte Androloji Ünitesi’nde ise erkek üreme sağlığına yönelik tanısal değerlendirmeler ve aşılama işlemleri yapılmaktadır.

Ayrıca bölümümüz tarafından düzenlenen “Doğuma Hazırlık Kursu"nda anne adaylarının gereksinimi olan doğru bilgiyi almalarını sağlayacak, kapsamlı bir program, konularında uzman eğitimciler tarafından, video, slayt ve maket gibi görsel materyallerle yürütülüyor. Bu uzman kadro Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanları, fizyoterapist ve sorumlu hemşirelerden oluşuyor. Yeni doğum yapmış annelerin sağlıklı bir şekilde zayıflayarak eski formlarına kavuşmasını sağlamayı amaçlayan "Doğum Sonrası Beslenme ve Egzersiz Programı" da uygulanmaktır.

Verilen Hizmetler

Kadın hastalıkları muayenesi
Gebe muayenesi
Doğum sonrası kontrol muayenesi
Ultrasonografi
Gebelerin ultrasonografik incelemeleri
Gebelikte doppler ultrasonografi incelemeleri
Gebelikte girişimsel işlemler
Gebelere uygulanan testler
Doğum
Pap test (servikal yayma)
Kolposkopi ve biyopsiler
Endometriyal biyopsi
Laparoskopi
Histeroskopi
Histerosalpingografi (HSG)
Rahim içi araç (RİA) takılması
Günlük cerrahi işlemler
Üreme Sağlığı Merkezi bünyesinde verilen hizmetler
Bölümlerimizde ilgi gösterilerek tanı ve tedavisi gerçekleştirilen hastalıklar
Adet düzensizlikleri, ağrılı ve şiddetli adet kanamaları,
Genital bölgede oluşabilen kitle, akıntı ve ağrılı durumlar,
Kronik karın ve kasık ağrıları,
Kadınlık organları kanserleri
Menapoz
Cinsel yolla bulaşan hastalıklar
Doğum kontrol yöntemleri
Rutin kadın sağlığı testleri

 
 

 


JText::_('LOGIN')
Giriş Yap veya Kaydol
Kullanıcı Adı :
Kullanıcı Şifre :
Beni Hatırla