^ Yukarı Dön

 

Anasayfa Doktor Çalışma Takvimi Mhrs Randevu Hastanemiz Nerede  Fotoğraf Galeri Online Lab. Sonuçları Görüş ve Öneriler  

Başhekim Mesajı

Yararlı Uygulamalar

Alo 191

Alo 140

Evde Sağlık

Akılcı Laboratuvar

Alo 171

E-Nabız

Akılcı İlaç

Organ Bağış

Bebek Dostu

Beyin Cerrahi Kliniği

Beyin ve Sinir Cerrahisinin ilgi alanı beyin, omurga ve omurilik ile sinirler olmak üzere birbirleriyle bağlantılı çalışarak bir sistem oluşturan 3 ayrı bölgenin cerrahi tedavi gerektiren hastalıklarıdır.

Beyin iyi ve kötü huylu tümörleri, beyin damarlarının doğuşsal bozuklukları, kafatasının kemik yapısının, beyin dokusunun doğumsal anormallikleri trafik –iş kazaları ve darbeler sonucu oluşan kafa travmalarıyüz ağrıları,kasılmalar gibi fonksiyonel bozukluklar beyin için cerrahi tedavi gerektiren durumlardır.

Omurga ve omurilik ilişkisi kafatası ile beyin arasındaki ilişkiye benzer. Kolay yaralanabilir narin sinir dokuları kemik yapının koruması altına alınmıştır. Bu bölgede en sık görülen hastalık omurların arasındaki kıkırdağın omurilik kanalına doğru fıtıklaşması ile ortaya çıkan bel ve boyun fıtıklarıdır. Omurga ve omuriliğin iyi ya da kötü huylu tümörleri, travmaya bağlı kırıklar, ileri yaşlarda omurilik kanalını daraltan kireçlenmeler ve doğumsal bozukluklar da cerrahi gerektiren durumlardır.

 
 

 


JText::_('LOGIN')
Giriş Yap veya Kaydol
Kullanıcı Adı :
Kullanıcı Şifre :
Beni Hatırla